Civilrätt A (CA-L)

Schema

Det är inte rekommenderat att använda schemat i Fastreg. Jämför alltid med detta schema. Ändringar markeras i rött.


Observera att ändringar i schemat kan ske fram till kursstart. Därefter markeras eventuella ändringar i rött, samt anslås under "aktuellt".

Gruppval

OBS! Schemaändringar i rött!

Aktivitet
DatumLokalGruppInnehållLäsanv.Lärare
tor 16 jan 2020
12:00-12:00
Gruppanmälan för förstagångsregistrerade öppnar
tis 21 jan 2020
23:59-23:59
Gruppanmälan för förstagångsregistrerade stänger


OBS! Schemaändringar i rött!

Föreläsningar
DatumLokalInnehållLäsanv.Lärare
tis 21 jan 2020
15:00-17:00
Hörsal 2 Introduktion Schultz Mårten
ons 22 jan 2020
09:00-10:00
Hörsal 10 Hur man skriver rättsfallskoncentrat Mångfaldsprojektet
ons 22 jan 2020
10:00-12:00
Hörsal 6 Prejudikat Ramberg Christina
ons 22 jan 2020
15:00-19:00
Hörsal 2 Skadeståndsrätt 1 Radetzki Marcus
fre 24 jan 2020
13:00-17:00
Hörsal 10 Skadeståndsrätt 2 Radetzki Marcus
mån 27 jan 2020
13:00-15:00
Hörsal 6 Juridisk språkriktighet och terminologi Sandgren Claes
mån 10 feb 2020
11:00-13:00
Hörsal 2 Avtalsrättens komponenter - INSTÄLLD Ramberg Christina
mån 10 feb 2020
15:00-17:00
Hörsal 10 Avtalsrätt 1 Ramberg Christina
tis 11 feb 2020
13:00-15:00
Hörsal 6 Avtalsrätt 2 Ramberg Christina
ons 12 feb 2020
10:00-12:00
Hörsal 6 Avtalsrätt 3 Ramberg Christina
tor 13 feb 2020
13:00-15:00
Hörsal 6 Avtalsrätt 4 Ramberg Christina
fre 14 feb 2020
13:00-15:00
Hörsal 2 Avtalsrätt 5 Ramberg Christina
mån 17 feb 2020
13:00-15:00
Hörsal 2 Diskriminering och avtalsfrihetens gränser Sabina Hellborg
tor 27 feb 2020
13:00-15:00
Hörsal 6 Köprättens grunder Munukka Jori
tor 27 feb 2020
15:00-17:00
Hörsal 6 Köprätt 1 Hagelberg Ronney
tor 5 mars 2020
09:00-11:00
Hörsal 2 Köprätt 2 Hagelberg Ronney
tor 5 mars 2020
13:00-15:00
Hörsal 6 Köprätt 3 Hagelberg Ronney
fre 6 mars 2020
10:00-12:00
Hörsal 10 Köprätt 4 Hagelberg Ronney
mån 9 mars 2020
13:00-15:00
Hörsal 10 Kontraktsrätt 1 Hagelberg Ronney
tis 10 mars 2020
13:00-15:00
Hörsal 2 Kontraktsrätt 2 Hagelberg Ronney
ons 11 mars 2020
10:00-12:00
Hörsal 2 Kontraktsrätt 3 Hagelberg Ronney
tor 12 mars 2020
08:00-11:00
Hörsal 6 Kontraktsrätt: Entreprenadrätt NJA 2002 s. 630 NJA 2009 s. 388 NJA 2013 s. 1174 Medtag AB04 Mattias Nilsson
tor 12 mars 2020
13:00-15:00
Hörsal 10 Kontraktsrätt 4 Hagelberg Ronney
fre 13 mars 2020
08:00-12:00
Hörsal 2 Kontraktsrätt: Försäkringsavtalsrätt NJA 1984 s. 829 Radetzki Marcus
tor 19 mars 2020
10:00-12:00
Hörsal 6 Juridisk metod - GES ENDAST DIGITALT Jarnesand Marie
fre 27 mars 2020
11:00-13:00
Hörsal 10 Skuldebrevsrätt 1 Unnersjö Alexander
fre 27 mars 2020
14:00-16:00
Hörsal 2 Skuldebrevsrätt 2 Unnersjö Alexander
mån 30 mars 2020
13:00-15:00
Hörsal 6 Skuldebrevsrätt 3 Unnersjö Alexander
ons 1 april 2020
13:00-15:00
Hörsal 6 Skuldebrevsrätt 4 Unnersjö Alexander
fre 3 april 2020
10:00-12:00
Zoom Sakrätt 1 Sandstedt Johan
fre 3 april 2020
13:00-15:00
Zoom Sakrätt 2 Sandstedt Johan
mån 6 april 2020
11:00-13:00
Zoom Sakrätt 3 Sandstedt Johan
ons 8 april 2020
10:00-12:00
Zoom Sakrätt 4 Sandstedt Johan
ons 8 april 2020
13:00-15:00
Zoom Sakrätt 5 Sandstedt Johan
mån 20 april 2020
13:00-15:00
Hörsal 10 Förmögenhetsrätt Schultz Mårten
tis 21 april 2020
13:00-15:00
Hörsal 10 Frågestund Hagelberg Ronney
Millqvist Göran
Schultz Mårten

Seminarier
DatumLokalGruppInnehållLäsanv.Lärare
tor 19 mars 2020
14:00-16:00
E487 1 Högre seminarium l - Digital examination (se Aktuellt) Ramberg Christina
tor 16 april 2020
08:00-10:00
F299 1 Högre seminarium ll Sandstedt Johan
tor 19 mars 2020
16:00-18:00
E487 2 Högre seminarium l - Digital examination - se Aktuellt Ramberg Christina
tor 16 april 2020
10:00-12:00
F299 2 Högre seminarium ll Sandstedt Johan
fre 20 mars 2020
08:00-10:00
F389 3 Högre seminarium l - Digital examination - se Aktuellt Ramberg Christina
tor 16 april 2020
13:00-15:00
F299 3 Högre seminarium ll Sandstedt Johan
fre 20 mars 2020
10:00-12:00
F389 4 Högre seminarium l - Digital examination - se Aktuellt Ramberg Christina
fre 17 april 2020
08:00-10:00
F413 4 Högre seminarium ll Sandstedt Johan
fre 20 mars 2020
13:00-15:00
F389 5 Högre seminarium l - Digital examination - se Aktuellt Ramberg Christina
fre 17 april 2020
10:00-12:00
F413 5 Högre seminarium ll Sandstedt Johan
fre 20 mars 2020
15:00-17:00
F389 6 Högre seminarium l - Digital examination - se Aktuellt Ramberg Christina
fre 17 april 2020
13:00-15:00
F389 6 Högre seminarium ll Sandstedt Johan


mån 2 mars 2020
13:00-17:00
Hörsal 8 Avtalsförhandlingsspel. Endast grupp 3, 4 OBLIGATORISKT MOMENT! Ramberg Christina
tis 3 mars 2020
13:00-17:00
Hörsal 8 Avtalsförhandlingsspel. Endast grupp 5, 6. OBLIGATORISKT MOMENT! Ramberg Christina
ons 4 mars 2020
13:00-17:00
Hörsal 8 Avtalsförhandlingsspel. Endast grupp 1, 2 OBLIGATORISKT MOMENT! Ramberg Christina
mån 23 mars 2020
09:00-10:00
Hörsal 2 Rättegångsspel, introduktion. OBLIGATORISKT! - INSTÄLLT Ramberg Christina
mån 23 mars 2020
10:00-18:00
Rättegångsspel, förberedelse i grupp. OBLIGATORISK! - INSTÄLLT
tis 24 mars 2020
09:00-18:00
Rättegångsspel, förberedelse i grupp. OBLIGATORISKT! - INSTÄLLT
ons 25 mars 2020
09:00-15:00
Rättegångsspel, förberedelse i grupp. OBLIGATORISKT! - INSTÄLLT
ons 25 mars 2020
15:00-18:00
Se dokument under "Kursmaterial". Rättegångsspel, huvudförhandling. OBLIGATORISKT! - INSTÄLLT Ramberg Christina
tor 26 mars 2020
09:00-12:00
Rättegångsspel, inlämning av dom för domargruppen senast kl. 12:00. OBLIGATORISKT! - INSTÄLLT

Tentamen
DatumLokalGruppInnehållLäsanv.Lärare
ons 29 april 2020
08:00-14:00
Hemtentamen Tentamen
ons 10 juni 2020
09:00-14:00
UGGLEVIK Omtentamen

Gruppövningar

OBS! Schemaändingar i rött!

DatumLokalGruppInnehållLäsanv.Lärare
ons 29 jan 2020
08:00-10:00
F389 1 Skadeståndsrätt 1 Radetzki Marcus
ons 29 jan 2020
10:00-12:00
F389 1 Skadeståndsrätt 2 Radetzki Marcus
mån 3 feb 2020
08:00-10:00
D289 1 Skadeståndsrätt 3 Radetzki Marcus
mån 3 feb 2020
10:00-12:00
D289 1 Skadeståndsrätt 4 Radetzki Marcus
ons 5 feb 2020
13:00-15:00
D289 1 Skadeståndsrätt 5 Radetzki Marcus
ons 12 feb 2020
13:00-15:00
F497 1 Avtalsrätt 1 Lamm Maria
mån 17 feb 2020
08:00-10:00
F289 1 Avtalsrätt 2 Lamm Maria
ons 19 feb 2020
13:00-15:00
D299 1 Avtalsrätt 3 Lamm Maria
fre 21 feb 2020
13:00-15:00
D299 1 Avtalsrätt 4 Lamm Maria
mån 24 feb 2020
08:00-10:00
A5137 1 Avtalsrätt 5 Lamm Maria
tis 25 feb 2020
13:00-15:00
E497 1 Avtalsrätt 6 Lamm Maria
ons 26 feb 2020
13:00-15:00
B497 1 Avtalsrätt 7 Lamm Maria
fre 6 mars 2020
13:00-15:00
F413 1 Köprätt 1 Besher Alexander
ons 11 mars 2020
13:00-15:00
F389 1 Köprätt 2 Besher Alexander
fre 13 mars 2020
13:00-15:00
D299 1 Köprätt 3 Besher Alexander
mån 16 mars 2020
13:00-15:00
D499 1 Köprätt 4 Besher Alexander
tis 17 mars 2020
13:00-15:00
B497 1 Immateriella tjänster Lamm Maria
ons 18 mars 2020
14:00-16:00
Zoom 1 Påföljder Lamm Maria
mån 30 mars 2020
09:00-11:00
B413 1 Skuldebrev 1 Hagelberg Ronney
tis 31 mars 2020
13:00-15:00
F497 1 Skuldebrev 2 Hagelberg Ronney
mån 6 april 2020
13:00-15:00
B497 1 Skuldebrev 3 Hagelberg Ronney
tis 7 april 2020
10:00-12:00
F289 1 Sakrätt 1 Sandstedt Johan
tor 9 april 2020
10:00-12:00
C497 1 Sakrätt 2 Sandstedt Johan
tis 14 april 2020
10:00-12:00
D289 1 Sakrätt 3 Sandstedt Johan
ons 15 april 2020
10:00-12:00
F389 1 Sakrätt 4 Sandstedt Johan
ons 29 jan 2020
13:00-15:00
F389 2 Skadeståndsrätt 1 Radetzki Marcus
ons 29 jan 2020
15:00-17:00
F389 2 Skadeståndsrätt 2 Radetzki Marcus
mån 3 feb 2020
13:00-15:00
D289 2 Skadeståndsrätt 3 Radetzki Marcus
mån 3 feb 2020
15:00-17:00
D289 2 Skadeståndsrätt 4 Radetzki Marcus
ons 5 feb 2020
15:00-17:00
D289 2 Skadeståndsrätt 5 Radetzki Marcus
ons 12 feb 2020
15:00-17:00
F497 2 Avtalsrätt 1 Lamm Maria
mån 17 feb 2020
10:00-12:00
F289 2 Avtalsrätt 2 Lamm Maria
ons 19 feb 2020
15:00-17:00
D299 2 Avtalsrätt 3 Lamm Maria
fre 21 feb 2020
15:00-17:00
D299 2 Avtalsrätt 4 Lamm Maria
mån 24 feb 2020
10:00-12:00
A5137 2 Avtalsrätt 5 Lamm Maria
tis 25 feb 2020
15:00-17:00
E497 2 Avtalsrätt 6 Lamm Maria
ons 26 feb 2020
15:00-17:00
B419 2 Avtalsrätt 7 Lamm Maria
fre 6 mars 2020
15:00-17:00
F413 2 Köprätt 1 Besher Alexander
ons 11 mars 2020
15:00-17:00
F389 2 Köprätt 2 Besher Alexander
fre 13 mars 2020
15:00-17:00
D299 2 Köprätt 3 Besher Alexander
mån 16 mars 2020
15:00-17:00
D499 2 Köprätt 4 Besher Alexander
tis 17 mars 2020
15:00-17:00
B413 2 Immateriella tjänster Lamm Maria
ons 18 mars 2020
16:00-18:00
Zoom 2 Påföljder Lamm Maria
mån 30 mars 2020
15:00-17:00
E497 2 Skuldebrev 1 Hagelberg Ronney
tis 31 mars 2020
15:00-17:00
F497 2 Skuldebrev 2 Hagelberg Ronney
mån 6 april 2020
15:00-17:00
B497 2 Skuldebrev 3 Hagelberg Ronney
tor 9 april 2020
08:00-10:00
C497 2 Sakrätt 1 Lindgren Tove
tis 14 april 2020
10:00-12:00
E497 2 Sakrätt 2 Lindgren Tove
ons 15 april 2020
10:00-12:00
C497 2 Sakrätt 3 Lindgren Tove
tis 21 april 2020
10:00-12:00
F289 2 Sakrätt 4 Lindgren Tove
ons 29 jan 2020
10:00-12:00
F413 3 Skadeståndsrätt 1 Schultz Mårten
tor 30 jan 2020
10:00-12:00
F497 3 Skadeståndsrätt 2 Schultz Mårten
fre 31 jan 2020
10:00-12:00
F299 3 Skadeståndsrätt 3 Schultz Mårten
ons 5 feb 2020
10:00-12:00
F420 3 Skadeståndsrätt 4 Schultz Mårten
tor 6 feb 2020
10:00-12:00
D289 3 Skadeståndsrätt 5 Schultz Mårten
fre 14 feb 2020
10:00-12:00
D289 3 Avtalsrätt 1 Lundberg Konrad
tis 18 feb 2020
10:00-12:00
B497 3 Avtalsrätt 2 Lundberg Konrad
ons 19 feb 2020
10:00-12:00
D299 3 Avtalsrätt 3 Lundberg Konrad
mån 24 feb 2020
10:00-12:00
D299 3 Avtalsrätt 4 Lundberg Konrad
ons 26 feb 2020
10:00-12:00
D289 3 Avtalsrätt 5 Lundberg Konrad
tor 27 feb 2020
10:00-12:00
B315 3 Avtalsrätt 6 Lundberg Konrad
fre 28 feb 2020
10:00-12:00
F413 3 Avtalsrätt 7 Lundberg Konrad
ons 4 mars 2020
10:00-12:00
D299 3 Köprätt 1 Lundberg Konrad
mån 9 mars 2020
10:00-12:00
E487 3 Köprätt 2 Lundberg Konrad
tis 10 mars 2020
10:00-12:00
D299 3 Köprätt 3 Lundberg Konrad
ons 11 mars 2020
13:00-15:00
F420 3 Köprätt 4 Lundberg Konrad
tis 17 mars 2020
10:00-12:00
D499 3 Immateriella tjänster Lundberg Konrad
mån 23 mars 2020
11:00-13:00
Zoom 3 Påföljder Lundberg Konrad
ons 1 april 2020
10:00-12:00
E387 3 Skuldebrev 1 Lundberg Konrad
tor 2 april 2020
10:00-12:00
E371 3 Skuldebrev 2 Lundberg Konrad
mån 6 april 2020
14:00-16:00
B413 3 Skuldebrev 3 Lundberg Konrad
tis 7 april 2020
13:00-15:00
F289 3 Sakrätt 1 Sandstedt Johan
tor 9 april 2020
13:00-15:00
C497 3 Sakrätt 2 Sandstedt Johan
tis 14 april 2020
13:00-15:00
D289 3 Sakrätt 3 Sandstedt Johan
ons 15 april 2020
13:00-15:00
F389 3 Sakrätt 4 Sandstedt Johan
ons 29 jan 2020
13:00-15:00
B497 4 Skadeståndsrätt 1 Johan Gustafsson
tor 30 jan 2020
13:00-15:00
F497 4 Skadeståndsrätt 2 Johan Gustafsson
mån 3 feb 2020
13:00-15:00
E487 4 Skadeståndsrätt 3 Johan Gustafsson
tis 4 feb 2020
13:00-15:00
D289 4 Skadeståndsrätt 4 Johan Gustafsson
tor 6 feb 2020
13:00-15:00
D289 4 Skadeståndsrätt 5 Johan Gustafsson
ons 12 feb 2020
13:00-15:00
F389 4 Avtalsrätt 1 Sandberg Fredrik
tis 18 feb 2020
14:00-16:00
F299 4 Avtalsrätt 2 Sandberg Fredrik
tor 20 feb 2020
11:00-13:00
F497 4 Avtalsrätt 3 Sandberg Fredrik
fre 21 feb 2020
13:00-15:00
F389 4 Avtalsrätt 4 Sandberg Fredrik
mån 2 mars 2020
10:00-12:00
E387 4 Avtalsrätt 5 Sandberg Fredrik
tis 3 mars 2020
10:00-12:00
B413 4 Avtalsrätt 6 Sandberg Fredrik
ons 4 mars 2020
10:00-12:00
B487 4 Avtalsrätt 7 Sandberg Fredrik
fre 6 mars 2020
13:00-15:00
F289 4 Köprätt 1 Sandberg Fredrik
mån 9 mars 2020
08:00-10:00
D289 4 Köprätt 2 Sandberg Fredrik
tis 10 mars 2020
08:00-10:00
E487 4 Köprätt 3 Sandberg Fredrik
ons 11 mars 2020
13:00-15:00
F289 4 Köprätt 4 Sandberg Fredrik
tis 17 mars 2020
08:00-10:00
F413 4 Immateriella tjänster Sandberg Fredrik
ons 18 mars 2020
10:00-12:00
E371 4 Påföljder Sandberg Fredrik
tis 31 mars 2020
13:00-15:00
D499 4 Skuldebrev 1 Elgebrant Emil
ons 1 april 2020
08:00-10:00
E487 4 Skuldebrev 2 Elgebrant Emil
tor 2 april 2020
08:00-10:00
D299 4 Skuldebrev 3 Elgebrant Emil
tis 7 april 2020
13:00-15:00
F497 4 Sakrätt 1 Elgebrant Emil
tor 9 april 2020
13:00-15:00
E487 4 Sakrätt 2 Elgebrant Emil
tis 14 april 2020
13:00-15:00
F299 4 Sakrätt 3 Elgebrant Emil
ons 15 april 2020
13:00-15:00
F299 4 Sakrätt 4 Elgebrant Emil
tor 30 jan 2020
13:00-15:00
D299 5 Skadeståndsrätt 1 Claes Bohman
fre 31 jan 2020
11:00-13:00
F497 5 Skadeståndsrätt 2 Claes Bohman
mån 3 feb 2020
13:00-15:00
D299 5 Skadeståndsrätt 3 Claes Bohman
ons 5 feb 2020
13:00-15:00
F497 5 Skadeståndsrätt 4 Claes Bohman
fre 7 feb 2020
13:00-15:00
D289 5 Skadeståndsrätt 5 Claes Bohman
ons 19 feb 2020
10:00-12:00
E371 5 Avtalsrätt 1 Aagaard Marianne
mån 24 feb 2020
10:00-12:00
D289 5 Avtalsrätt 2 Aagaard Marianne
ons 26 feb 2020
10:00-12:00
B497 5 Avtalsrätt 3 Aagaard Marianne
fre 28 feb 2020
10:00-12:00
D299 5 Avtalsrätt 4 Aagaard Marianne
mån 2 mars 2020
10:00-12:00
E497 5 Avtalsrätt 5 Aagaard Marianne
tis 3 mars 2020
10:00-12:00
F389 5 Avtalsrätt 6 Aagaard Marianne
ons 4 mars 2020
10:00-12:00
B419 5 Avtalsrätt 7 Aagaard Marianne
fre 6 mars 2020
08:00-10:00
F413 5 Köprätt 1 Lamm Maria
mån 9 mars 2020
08:00-10:00
E497 5 Köprätt 2 Lamm Maria
tis 10 mars 2020
08:00-10:00
D299 5 Köprätt 3 Lamm Maria
ons 11 mars 2020
08:00-10:00
D289 5 Köprätt 4 Lamm Maria
mån 16 mars 2020
10:00-12:00
D499 5 Immateriella tjänster Aagaard Marianne
ons 18 mars 2020
10:00-12:00
A5137 5 Påföljder Aagaard Marianne
tis 31 mars 2020
15:00-17:00
D499 5 Skuldebrev 1 Elgebrant Emil
ons 1 april 2020
10:00-12:00
E487 5 Skuldebrev 2 Elgebrant Emil
tor 2 april 2020
10:00-12:00
D299 5 Skuldebrev 3 Elgebrant Emil
tis 7 april 2020
10:00-12:00
E497 5 Sakrätt 1 Elgebrant Emil
tor 9 april 2020
10:00-12:00
D299 5 Sakrätt 2 Elgebrant Emil
tis 14 april 2020
10:00-12:00
F389 5 Sakrätt 3 Elgebrant Emil
ons 15 april 2020
10:00-12:00
F420 5 Sakrätt 4 Elgebrant Emil
ons 29 jan 2020
08:00-10:00
F413 6 Skadeståndsrätt 1 Jonny Flodin
tor 30 jan 2020
08:00-10:00
F497 6 Skadeståndsrätt 2 Jonny Flodin
fre 31 jan 2020
08:00-10:00
B497 6 Skadeståndsrätt 3 Jonny Flodin
tis 4 feb 2020
08:00-10:00
C497 6 Skadeståndsrätt 4 Jonny Flodin
ons 5 feb 2020
08:00-10:00
E487 6 Skadeståndsrätt 5 Jonny Flodin
ons 19 feb 2020
08:00-10:00
E371 6 Avtalsrätt 1 Aagaard Marianne
mån 24 feb 2020
08:00-10:00
D289 6 Avtalsrätt 2 Aagaard Marianne
ons 26 feb 2020
08:00-10:00
B497 6 Avtalsrätt 3 Aagaard Marianne
fre 28 feb 2020
08:00-10:00
D299 6 Avtalsrätt 4 Aagaard Marianne
mån 2 mars 2020
08:00-10:00
E497 6 Avtalsrätt 5 Aagaard Marianne
tis 3 mars 2020
08:00-10:00
F389 6 Avtalsrätt 6 Aagaard Marianne
ons 4 mars 2020
08:00-10:00
B419 6 Avtalsrätt 7 Aagaard Marianne
fre 6 mars 2020
08:00-10:00
C497 6 Köprätt 1 Hagelberg Ronney
mån 9 mars 2020
10:00-12:00
E387 6 Köprätt 2 Hagelberg Ronney
tis 10 mars 2020
10:00-12:00
F497 6 Köprätt 3 Hagelberg Ronney
ons 11 mars 2020
08:00-10:00
B497 6 Köprätt 4 Hagelberg Ronney
mån 16 mars 2020
08:00-10:00
D499 6 Immateriella tjänster Aagaard Marianne
ons 18 mars 2020
08:00-10:00
A5137 6 Påföljder Aagaard Marianne
tis 31 mars 2020
08:00-10:00
E497 6 Skuldebrev 1 Bengtsson Algot
ons 1 april 2020
08:00-10:00
F497 6 Skuldebrev 2 Bengtsson Algot
tor 2 april 2020
08:00-10:00
E371 6 Skuldebrev 3 Bengtsson Algot
tis 14 april 2020
08:00-10:00
F389 6 Sakrätt 1 Jonny Flodin
ons 15 april 2020
08:00-10:00
F420 6 Sakrätt 2 Jonny Flodin
mån 20 april 2020
08:00-10:00
C497 6 Sakrätt 3 Jonny Flodin
tis 21 april 2020
10:00-12:00
F413 6 Sakrätt 4 Jonny Flodin




Lokaler
A5137 A5137-Seminarierum, 55 platser#Lecture room, 55 seats Hus A, plan 5#A-building, 5th floor
B315 B315-Seminarierum, 30 platser#Lecture room, 30 seats Hus B, plan 3#B-building, 3rd floor
B413 B413-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus B, plan 4#B-building, 4th floor
B419 B419-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus B, plan 4#B-building, 4th floor
B487 B487-Seminarierum, 30 platser#Lecture room, 30 seats Hus B, plan 4#B-building, 4th floor
B497 B497-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus B, plan 4#B-building, 4th floor
C497 C497-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus C, plan 4#C-building, 4th floor
D289 D289-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus D, plan 2#D-building, 2nd floor
D299 D299-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus D, plan 2#D-building, 2nd floor
D499 D499-Seminarierum, 70 platser#Lecture room, 70 seats Hus D, plan 4#D-building, 4th floor
E371 E371-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 20 seats Hus E, plan 3#E-building, 3rd floor
E387 E387-Seminarierum, 30 platser#Lecture room, 30 seats Hus E, plan 3#E-building, 3rd floor
E487 E487-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus E, plan 4#E-building, 4th floor
E497 E497-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus E, plan 4#E-building, 4th floor
F289 F289-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus F, plan 2#F-building, 2nd floor
F299 F299-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus F, plan 2#F-building, 2nd floor
F389 F389-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus F, plan 3#F-building, 3rd floor
F413 F413-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus F, plan 4#F-building, 4th floor
F420 F420-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus F, plan 4#F-building, 4th floor
F497 F497-Seminarierum, 40 platser#Lecture room, 40 seats Hus F, plan 4#F-building, 4th floor
Hemtentamen
Hörsal 10 Hörsal10, 300 platser#Lecture hall, 300 seats Hus E, plan 3#E-building, 3rd floor
Hörsal 2 Hörsal2, 300 platser#Lecture hall, 300 seats Hus A, plan 3#A-building, 3rd floor
Hörsal 6 Hörsal6, 300 platser#Lecture hall, 300 seats Hus C, plan 3#C-building, 3rd floor
Hörsal 8 Hörsal8, 150 platser#Lecture hall, 150 seats Hus D, plan 3#D-building, 3rd floor
Se dokument under "Kursmaterial".
UGGLEVIK UGGLEVIK-Skrivsal, 138 platser#Examination room, 138 seats Hus E, plan 5#E-building, 5th floor
Zoom
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Byt termin  

Namn:
Civilrätt A
Termin: V20
Period: 1
Studietakt: 100%
Nivå: GN
Poäng: 22,5
Språk: Svenska
Kursplan

Kontakt:


Kurskontakt:
ca@juridicum.su.se
Koordinator:
Johan Mörlin
Kursföreståndare:
Mårten Schultz